Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Az órát élőzenével Lévai Borbála, az édesanyám kíséri végig, segítve bennünket, hogy a gyakorlás során egyre mélyebbre és beljebb érjünk önmagunk belső nyugalma felé. Hívhatnánk ezt a foglalkozást hangterápiás gerinc jógának is.

A hangterápiákban jellemzően ősi kultúrák népi hangszereit alkalmazzák, mint például sámándob, djembe , tibeti hangtálak, gongok, didgeridoo, esőbot, kalimba stb. Itt nemcsak a hallott hangnak van gyógyító hatása, hanem a rezgés fizikailag is ingerli testünket azáltal, hogy a szervezetünkben lévő nagy mennyiségű víz átveszi ezeket a rezgéseket, így testünk egy hullámhosszra kerül a hangokkal. A hangszerek rezgései átjárják minden sejtünket, ráhangolódva a testi egészségre, önmagunk belső csendjére, vagy akár a szabadság érzésére.

Jógázás közben az izmokból, kötőszövetekből és a szervekből érzelmi csomók szabadulnak fel, így törlődhetnek a bennük lévő ártó beidegződések. A fájdalmat okozó energiák távozása a testből felgyorsíthatja az öngyógyító folyamatot. A gong hangja elröpít bennünket egy különleges birodalomba, ahol megélhetjük a "minden és semmi" állapotát. A dobok rezgése segíti a szerveinkben elakadt energiák bemozgatását. A bennszülöttek, az indiánok, a sámánok és a táltosok is a dobok ritmusaival, hangjával gyógyítottak vagy tartottak szereket. Veszélyt érezve is jó szolgálatot jelentett a dobok pergő hangja.

A megrekedt energiákat a szervekből/máj, epe, gyomor, lép, hasnyál /a sámándobok speciális lüktető hangjával kivezethetjük. A dobok rezgése, tüzes energiája az 1-2-3 csakra feltöltésére alkalmas. A hangtálak hangzásvilága a felszabadultság rezgéseit kelti életre. Hangja meditatív, varázslatos, segíti az elmélyülést, ellazulást, megnyugtat, kikapcsol.

Helyes légzéssel, ősi hangszerekkel kísérve az ászanák gyakorlása segít megteremti a testi-lelki-szellemi egyensúlyodat.